Ndërlidhjet

Bill Klinton po qëndron në HaitiIsh presidenti amerikan, Bill Klinton, ka mbërritur në Haiti për të parë nga afër gjendjen e krijuar pas tërmetit shkatërrues të një jave më parë. Klinton ka sjelë sasira të konsiderueshme ndihmash.

Klinton është kordinator i OKB-së për Haitin, si dhe drejton, së bashku me ish presidentin Bush, mbledhjen e fondeve në sektorin privat për vendin e Karaibeve.
XS
SM
MD
LG