Ndërlidhjet

Nju Jork: Zhvillohet gjyqi ndaj pakistanezesNjë pakistaneze 37 vjeçare del sot para drejtësisë ameirkane nën akuzat se planifikonte të qëllonte agjentët amerikanë në Afganistan.

Pakistanezja akuzojhet për lidhje me Al Kaidën dhe për komplot për vrasjen e forcave amerikane në korrik të 2008.

E akuzuara, specialiste e neurologjisë, ishte specializuar në universitetet amerikane.
XS
SM
MD
LG