Ndërlidhjet

SHBA: Arrestohen 22 personaAutoritetet amerikane kanë arrestuar dhe ngritur akuzat ndaj 22 personave. Të gjithë të arrestuarit akuzohen për konsipracion për të korruptuar zyrtarë të një vendi afrikan, me qëllim arritjen e kontratave në vlerë prej shumë milionë dollarësh.

21 persona u arrestuan në Las Vegas, kurse një tjetër në Majami. Në mesin e të arrestuarave ishin shtetas amerikanë, britanikë dhe izraelitë.

Operacioni që çoi në arrestimin e tyre nga FBI-ja zgjati 2.5 vjetë.
XS
SM
MD
LG