Ndërlidhjet

Turqi: Arrestohen 13 anëtarë të Al KaidësPolicia turke ka arrestuar 13 persona të dyshuar si anëtarë të Al Kaidës. Arrestimet u realizuan gjatë operacioneve të zhvilluara në 24 orët e fundit.

Policia ka gjetur armë, dokumente identifikimi të fallsifikuara si dhe paisje për bërjen e bombave.

Arrestimet në Ankara erdhën pas operacioneve në qytetin e Adanas, ku u arrestuan 20 të dyshuar si pjesëtarë të rrjetit terrorist të Al Kaidës.
XS
SM
MD
LG