Ndërlidhjet

Uillders, në gjyq për nxitje të urrejtjes ndaj islamitGert Uillders, anëtar i parlamentit të Hollandës, ka dalë para drejtësisë nën akuzat s eka nxitur urrejtje kundër myslimanëve.

Akuzat lidhen me filmin e tij të titulluar “Fitna”, i cili argumenton se Kurani nxit dhunën. Uillders ka krahasuar publikisht islamin me fashizmin dhe Kuranin me librin e Hitlerit “Mein Kampf”.
XS
SM
MD
LG