Ndërlidhjet

Damask: Miçell takohet me presidentin Asad


I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Lindjen e Mesme, Xhorxh Miçell, sot pritet të takohet me presidentin e Sirisë, Bashar al-Asad, për të biseduar lidhur me procesin paqësor në rajon dhe për raportet SHBA-Siri.

Nesër, zoti Miçell udhëton për në Izrael dhe në territoret palestineze.
XS
SM
MD
LG