Ndërlidhjet

Gejts arriti në Pakistan për vizitë


Sekretari amerikan i mbrojtjes, Robert Gejts, ka arritur në Pakistan, në vizitën e tij të parë në këtë vend, prejse Obama u bë president amerikan.

Zoti Gejts tha se bisedimet e tij me liderët civilë dhe ushtarakë kanë për qëllim shpjegimin e strategjisë luftarake të Shteteve të Bashkuara në Afganistanin fqinj.

Në Pakistan, ai arriti nga Nju Delhi i Indisë.
XS
SM
MD
LG