Ndërlidhjet

Rumania dërgon 600 trupa shtesë në AfganistanRumania tha se do të dërgojë 600 trupa shtesë në Afganistan këtë vit, duke e rritur në 1.600 praninë e saj ushtarake në këtë vend.

Rumania, vendi i dytë për nga varfëria në Bashkimin Evropian dhe anëtare e NATO-s prej vitit 2004, ka qenë aleate e palëkundur e Uashingtonit në operacionet ushtarake në Irak dhe në Afganistan.
XS
SM
MD
LG