Ndërlidhjet

Rusi: Ndëshkime pas vdekjes së gazetaritRusia ka larguar nga detyra gjeneralin Viktor Greçman pas vdekjes së gazetarit Konstantin Popov. Popov u rrah nga një oficer e më pas vdiq nga plagët e marra. Oficeri që ishte autor i rrahjes është arrestuar, kurse tre oficerë të tjerë janë larguar nga detyra lidhur me këtë incident.

Gazetarët dhe mbrojtësit e të drejtave të njeriut në Rusi shpesh janë objekt i dhunës shtetërore.
XS
SM
MD
LG