Ndërlidhjet

Pakistan: Luftime mes forcave qeveritare dhe militantëveMilitantët kanë sulmuar forcat qeveritare pakistaneze në afërsi të kufirit me Afganistanin. Nga përleshjet e armatosura mbetën të vrarë dy oficerë dhe 22 militantë.

Forcat e sigurisë ishin sulmuar në veri të rajonit fisnor të Vazirisitanit.
XS
SM
MD
LG