Ndërlidhjet

Merkel: Do vazhdojmë aftësimin e ushtrisë afganeGjermania do t’i përqëndrojë përpjekjet ushtarake në veri të Afganistanit, derisa do të vazhdojë dhe me aftësimin e trupave afgane të sigurisë.

Kancelarja gjermane Angela Merkel tha se “është e nevojshme që popullsia afgane të mbrohet nga talibanët”.

Komentet e kancelares Merkel u bën në kohën kur janë shtuar zërat se Gjermania do të rrisë praninë ushtarake në Afganistan.
XS
SM
MD
LG