Ndërlidhjet

Kabul: Shtyhen zgjedhjet parlamentare


Zgjedhjet parlamentare në Afganistan, që është dashur të mbahen më 22 maj, janë shtyrë për 18 shtator, ka bërë të ditur Komisioni i pavarur zgjedhor i këtij vendi.
“Komisioni zgjedhor ka marrë këtë vendim për shkak të problemeve lidhur me financimin e zgjedhjeve, sigurisë dhe përmirësimit të procesit zgjedhor në vend”, ka thënë zyrtari i komisionit Fazal Ahmad Manavi.
XS
SM
MD
LG