Ndërlidhjet

Nadal dëshiron t'i gjasoj Federerit


Tenisti spanjoll Rafael Nadal ka pranuar se ka çaste kur do të dëshironte të ngjante rivalit të tij më të madh Rogjer Federer.
Pavarësisht nga ky komplimet për Federerin, tenisti spanjoll Rafael Nadal është kampion botëror pasi që në finalen e vitit të kaluar në Melburn mundi Federerin.
Nadal dhe Federer janë takuar 20 herë dhe 13 herë fitues ka dalur Nadal, ndërsa 7 herë Federer.
XS
SM
MD
LG