Ndërlidhjet

Ndërroi jetë gazetari Sokol Blakaj


Në moshën 56 – vjeçare në Prishtinë papritmas është ndarë nga jeta Sokol Blakaj, gazetar dhe redaktor i RTK-së.
Sokol Blakaj ishte përfaqësues i shquar i brezit të RTP-së dhe pastaj edhe RTK-së.
Në vitin 2002 ishte sekretar i përgjithshëm i Partisë Liberale të Kosovës.

XS
SM
MD
LG