Ndërlidhjet

Haiti: Vetëm në kryeqendër 150 mijë të vdekur


Qeveria e Haitit tashmë ka konfirmuar vdekjen e 150 mijë vetave vetëm në territorin e kryeqendres Port – au – Princes. Në këtë shifër nuk janë llogaritur ata që kanë mbetur nën rrënoja dhe viktimat në hapësirat jashtë kryqendres.
Agjencia Asoshieted Pres citon një zyrtar të Haitit të ketë thënë se askush nuk mund ta dijë nëse nën rrënoja gjenden 200 apo 300 mijë veta...
XS
SM
MD
LG