Ndërlidhjet

Kanada: Mbahet takim për Haitin


Në Montreal të Kanadasë sot mbahet një takim ndërkombëtar, në të cilin do të diskutohet për nevojat e Haitit, pas tërmetit shkatërrues.

Pritet se në këtë takim do të marrin pjesë edhe ministrat e jashtëm të Shteteve të Bashkuara, të Francës dhe të disa vendeve të Amerikës Latine.

Qeveritë kanë premtuar afro 1 miliard dollar, përfshirë edhe 575 milionë dollarë nga 27 vendet e Bashkimit Evropian.
XS
SM
MD
LG