Ndërlidhjet

Stamboll: Takohen tre presidentë


Presidentët e Turqisë, Afganistanit dhe Pakistanit, takohen sot në Stamboll për të diskutuar për raportet ndërmjet këtyre tri vendeve.

Turqia tradicionalisht ka pasur raporte të afërta me Afganistanin dhe Pakistanin, por viteve të fundit marrëdhëniet ndërmjet Kabulit dhe Islamabadit janë përkeqësuar.

Afganistani ka dyshime se shërbimet sekrete të Pakistanit i ndihmojnë talibanët.
XS
SM
MD
LG