Ndërlidhjet

Sarkozi: Jo më trupa të reja për AfganistaninDy ditë para fillimit të konferencës ndërkombëtare mbi Afganistanin, ku pritet të diskutohet mundësia e dërgimit të trupave shtesë në këtë vend, presidenti i Francës Nikolas Sarkozi ka deklaruar se vendi i tij nuk do të dërgojë më ushtarë tjerë atje.

“Nëse ka nevojë për më shumë njerëz për trainim dhe për të ndihmuar popullsinë, pse jo. Por trupa luftarake? Jo”, i tha Sarkozi televizionit francez TF1.
XS
SM
MD
LG