Ndërlidhjet

Vetëvritet shefi i sigurimit në Davos


Komandanti i policisë zvicerane, i cili ishte i ngarkuar për sigurinë në Forumin Ekonomik Botëror në Davos, Zvicër, është gjetur i vdekur në atë që policia e quajti vetëvrasje të qartë.

Zyrtarët thanë se Markus Reinhardt, 61 vjeç, komandant policie në kantonin Graubinden, është gjetur i vdekur dje në hotelin e tij në Davos.

Sot në Davos fillon konferenca vjetore e udhëheqësve politikë dhe të biznesit.
XS
SM
MD
LG