Ndërlidhjet

Obama mban fjalimin e parë vjetor për gjendjen në vendPresidenti i Shteteve të Bashkuara Barak Obama sonte pritet ta mbajë fjalimin e parë vjetor në Kongres për gjendjen në vend.

Fjalimi pritet të fillojë në orën 21 sipas kohës lokale.

Zyrtarë të Shtëpisë së Bardhë kanë thënë se Obama pritet të fokusohet në përpjekjet e tij për rimëkëmbjen e ekonomisë amerikane dhe mbrojtjen e SHBA-ve nga kërcënimet e mundshme terroriste.
XS
SM
MD
LG