Ndërlidhjet

Davos: Hapet Forumi Ekonomik Botëror


Liderë politikë, biznesmenë dhe persona të tjerë nga mbarë bota, po arrijnë në qytetin zviceran Davos për hapjen e sotme të Forumit Ekonomik Botëror, në të cilin pritet pjesëmarrja e afro 2500 vetëve.

Në këtë tubim pesëditësh do të diskutohet për reformën e industrisë financiare në periudhën e recesionit ekonomik më të keq prej Depresionit të Madh në vitet e 30-ta.
XS
SM
MD
LG