Ndërlidhjet

Romë: Arrestohen 30 pjesëtarë të grupit të drogës


Policia italiane ka shpartalluar një grup kriminal që merrej me tregtinë me drogë. Agjencia italiane e lajmeve, ANSA, pohon se udhëheqësit e grupit ishin serbë dhe malazezë dhe se rrjeti distribuonte drogë ndërmjet Barit dhe veriut të Italisë.

Në mesin e të arrestuarve ka serbë, malazezë, italianë, shqiptarë dhe një kolumbias.

30 veta janë arrestuar dhe për ta është caktuar paraburgim.
XS
SM
MD
LG