Ndërlidhjet

Thaçi: Jemi të angazhuar për përmirësimin e pozitës së pakicave


Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se Qeveria e Kosovës “seriozisht, sinqerisht dhe esencialisht është angazhuar në përmirësimin e pozitës së pakicave”.

Këto komente, Thaçi i ka bërë në takimin me deputetët dhe përfaqësuesit e partive politike serbe, që morën pjesë në zgjedhjet lokale të nëntorit.

Në takim ishte i pranishëm edhe shefi i Zyrës Civile Ndërkombëtare, Piter Feith.
XS
SM
MD
LG