Ndërlidhjet

Klinton fton për ridefinim të sfidave të sigurisë


Sekretarja amerikane e shtetit, Hillari Klinton, ka deklaruar në Paris se siguria në botë është e pandashme dhe ka ftuar për ridefinim të sfidave të sigurisë në kuadër të NATO-s.
“Ekzistojnë sfida të shumta që nuk kanë qenë pjesë e konceptit fillestar të NATO-s dhe që sot i ridefinojmë si çështje të sigurisë”, ka thënë Hillari Klinton.
Gjatë qëndrimit në Paris, Hillari Klinton do të bisedojë me presidentin francez, Nikolas Sarkozi.
XS
SM
MD
LG