Ndërlidhjet

Fundi i recesionit...


Ekonomia e Shteteve të Bashkuara gjatë tre muajve të fundit ka shënuar rritje prej 5.7 për qind, që është rritja më e madhe nga tre mujori i vitit 2003, ka bërë të ditur ministria e Tregëtisë në Uashington.
Kjo është rritja e dytë me rradhë dhe sinjal se recesioni më i rëndë nga vitet e 30-ta ka përfunduar në vitin 2009.
XS
SM
MD
LG