Ndërlidhjet

Sejdiu ngushëlloi familjen Ferati


Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, ka ngushëlluar familjen e të ndjerit Fadil Ferati, i cili ishte nënkryetar i LDK-së.

Në telegramin e ngushëllimit thuhet, pos tjerash, se i ndjeri Ferati “ka dhënë kontribut të veçantë në ndërtimin dhe forcimin e institucioneve të Republikës së Kosovës”.

Fadil Ferati vdiq sot herët në mëngjes.
XS
SM
MD
LG