Ndërlidhjet

Thaçi ngushëlloi familjen Ferati


Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka dërguar një telegram ngushëllimi familjes së Fadil Feratit, i cili vdiq sot në mëngjes.

Në telegram, pos tjerash, thuhet se “jeta dhe vepra e zotit Ferati ka qenë në shërbim të shtetit të Kosovës”.

I ndjeri Fadil Ferati ishte nënkryetar i LDK-së dhe kryetar i komunës së Istogut.
XS
SM
MD
LG