Ndërlidhjet

Bomba vret dy ushtarë pakistanezëDy ushtarë të Pakistanit u vranë dhe dy u plagosën kur një bombë e vendosur pranë rrugës shpërtheu afër kamionit të tyre.

Incidenti ndodhi sot në qytetin Safi në rajonin fisnor Mohmand në veriperëndim të vendit.

Mohmand, rajon gjysmë autonom përgjatë kufirit me Afganistanin, ka parë trazira të shumta në javët e fundit ndërsa forcat qeveritare po përpiqen t’i shtypin militantët talibanë.
XS
SM
MD
LG