Ndërlidhjet

Mbyllet Forumi Ekonomik në DavosForumi Ekonomik Botëror në Davos sot i ka përfunduar punimet.

Udhëheqës të biznesit dhe të qeverive nga mbarë bota e përmbyllën tubimin pesë ditor me dakordimin e gjerë se ekonomia po përjeton rimëkëmbje të brishtë, por nuk pati konsenzus se çfarë duhet bërë për të mbështetur rritjen e vendeve të punës dhe për të parandaluar një shkrirje tjetër të ekonomisë globale.

Sidoqoftë, takimi i përvitshëm përfundoi me pak plane të reja apo arritje të vërteta.
XS
SM
MD
LG