Ndërlidhjet

Moskë: Policia i shpërndan protestuesitPolicia e Rusisë i ka shpërndarë dhjetra protestuesit anti-qeveritarë, përfshirë njërin nga udhëheqësit e opozitës, Boris Nemcov.

Të paktën 100 vetë u mblodhën për të protestuar kundër fushatës së Kremlinit që të hiqet e drejta kushtetuese për protesta paqësore.

Nemcov, ish zëvendës kryeministër, është udhëheqës i grupit opozitar “Solidariteti”, dhe një nga kritikët më të rreptë të kryeministrit Vladimir Putin.
XS
SM
MD
LG