Ndërlidhjet

Petrov, rusi i parë në Formula 1Vitalij Petrov do të bëhet piloti i parë i Formula 1, pasi u emërua në ekipin e Renault për sezonin 2010.

25 vjeçari do të ngasë përkrah polakur Robert Kubica.

Dyshja vjen pas kampionit të dyfishtë, spanjolit Fernando Alonso, i cili iu bashkangjit Ferrarit, dhe francezit Romain Grosjean.
XS
SM
MD
LG