Ndërlidhjet

Vriten 3 ushtarë të NATO-s në Afganistan


Në sulmet me bomba dhe në konfliktet e armatosura në Afganistan janë vrarë tre ushtarë të huaj, ka bërë të ditur NATO.
Numri i viktimave të forcave ndërkombëtare nga fillimi i këtij viti ka shkuar në 47.

Gjatë vitit 2009 në Afganistan kanë vdekur 520 pjesëtarë të forcave ndërkombëtare, shumë më tepër se në vitin 2008, kur kishin vdekur 295.
XS
SM
MD
LG