Ndërlidhjet

Ukraina dëboi katër rusë për spiunazhKreu i shërbimit informativ të Ukrainës tha se Kievi ka dëbuar katër rusë për spiunazh, dhe ka ndaluar njërin mbi akuzat për spiunazh.

Valentin Nalivaçenko tha se rusët ishin kapur në jug të Ukrainës duke u përpjekur të sigurojnë sekrete shtetërore.

Nalivaçenko është cituar të ketë thënë se operacioni rus i spiunazhit ishte zbuluar në rajonin e Odesës.
XS
SM
MD
LG