Ndërlidhjet

Irani mohon lidhjet me armët e sekuestruara në TajlandëIrani i ka mohuar pohimet e bëra nga Tajlanda se aeroplani me armët verikoreane që u sekuestrua në dhjetor, ishte nisur drejt Iranit.

AP citoi zëdhënësin e ministrisë së Jashtme, të ketë thënë se "nuk ka lidhje ndërmjet fluturakes dhe vendit tonë".

Të hënën, autoritetet e Tajlandës thanë se aeroplani ishte nisur drejt Iranit, por destinacioni përfundimtar i 35 tonë armatimit nuk ishte i qartë.
XS
SM
MD
LG