Ndërlidhjet

Afganistan: Vriten dy ushtarë amerikanë



Dy ushtarë amerikanë janë vrarë nga shpërthimi i një bombe në Afganistanin jugor.

Koalicioni i prirë nga NATO-ja tha se sulmi ka ndodhur të martën, por nujk dha detaje tjera.

Afganistani jugor, i cili është qendër e talibanëve dhe e prodhimit të drogës, ka parë rritje të dhunës vitin e fundit.
XS
SM
MD
LG