Ndërlidhjet

SHBA: Armët bërthamore të Pakistanit mbeten të cënueshmeGjenerali Ronald Bërxhis, drejtor i Agjencisë së Zbulimit në departamentin e Mbrojtjes, tha se beson që Pakistani mund t’i mbrojë armët e tij bërthamore, por cënueshmëritë mbeten.

Në dëshminë para Kongresit, Bërxhis nuk elaboroi çështjen, por tha se qeveria e Pakistanit është bërë objekt i sulmeve të vazhdiueshme nga ekstremistët talibanë, duke ngritur pyetjet për sigurinë e armëve bërthamore të Pakistanit.

Bërxhis tha se zonat fisnore në Pakistan vazhdojnë të ofrojnë strehë për Al Kaidën dhe të tjerët.
XS
SM
MD
LG