Ndërlidhjet

Qerbela: Dhjetëra pelegrinë shiitë vriten nga shpërthimiDhjetëra pelegrinë shiitë janë vrarë nga shpërthimi i një bombe në paralagjet e qytetit të shenjtë Qerbela.

Numri i viktimave ende është i paqartë, por zyrtarët thanë se të paktën 10 njerëz janë vrarë dhe dhjetra janë plagosur në shpërthimin.

Nuk dihet nëse shpërthimi ishte sulm vetëvrasës apo bombë e vendosur në rrugë.
XS
SM
MD
LG