Ndërlidhjet

Pakistan: Vriten tre ushtarë amerikanë dhe 7 civilëTre ushtarë amerikanë janë në mesin e dhjetë personave të vrarë nga shpërthimi i një bombe në Pakistan. Sulmi ndodhi në veriperëndim të vendit, në distriktin Dir, në afërsi të një shkolle vajzash.

Së paku 70 persona, në mesin e të cilëve dhe 60 nxënëse shkolle, u plagosën si pasojë e shpërthimit.
XS
SM
MD
LG