Ndërlidhjet

Gjykata Supreme anulon rivotimin në GjilanGjykata Supreme e Kosovës ka anuluar vendimin e Komisionit për Ankesa dhe Parashtresa për rivotim në komunën e Gjilanit. Lajmi është konfirmuar për Radion Evropa e Lirë dhe nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve.

Për kryetar të komunës së Gjilanit kanë garuar Qemajl Mustafa i PDK-së dhe Fatmir Rexhepi i LDK-së.
XS
SM
MD
LG