Ndërlidhjet

35 të arrestuar pas vrasjes së tre ushtarëve amerikanëAutoritetet pakistaneze kanë arrestuar 35 të dyshuar pës sulmin e djeshëm që la afro 10 të vdekur, mes të cilëve dhe tre ushtarë amerikanë dhe tre nxënëse shkolle. Sulmi është marrë përsipër nga talibanët pakistanezë.

Vrasja e tre ushtarëve amerikanë shënon të parat humbje të trupave amerikane në konfliktin në kufirin afgano-pakistanez.

Ushtarët e vrarë ishin pjesë e një grupi aftësuesish të njësive të sigurisë së Pakistanit.
XS
SM
MD
LG