Ndërlidhjet

Irak: Nga sulmi me bomba – 20 të vrarë


Së paku 20 vetë janë vrarë dhe më se 70 janë plagosur, nga sulmi me dy makina – bomba në qytetin e shenjtë irakian, Qerbela, derisa qindra mijëra pelegrinë shiitë po marrin pjesë në ritualet kryesore religjioze.

Sulmi në ditën finale të festës shiite të Arbainit ishte i treti gjatë kësaj jave kundër pelegrinëve shiitë.
XS
SM
MD
LG