Ndërlidhjet

Uorlik: Statusi i Kosovës, çështje e mbyllur“Për SHBA-në çështja e statusit të Kosovës ka përfunduar, por Amerika beson fuqishëm se është në interesin e Serbisë që të zgjidhen çështjet që kanë të bëjnë me cilësinë e jetës, sundimin e ligjit dhe sistemin e drejtësisë për të gjithë qytetarët në gjithë Kosovën. Në këto fusha mund të bashkëpunojmë”, ka deklaruar ambasadorja e re amerikane në Serbi.

Në një intervistë për mediat serbe ambasadorja Uorlik ka thënë se Uashingtoni mbështet Serbinë në rrugën drejt integrimit euro-atlantik.
XS
SM
MD
LG