Ndërlidhjet

SHBA-të të angazhuara për integritetin e BH-sëShtetet e Bashkuara kanë përsëritur dhe një herë angazhimin ndaj Bosnjës.

“Shtetet e Bashkuara mbeten të angazhuara për sovranitetin dhe integritetin territorial të Bosnjë-Hercegovinës. SHBA-të besojnë se rruga e vetme që siguron një të ardhme është integrimi evropian dhe euro-atlantik. Është e rëndësishme që në këtë drejtim të mos humbasim kohë”, tha senatori Xhon MekKein gjatë vizitës në Sarajevë.

Senatori tjetër, Xho Liberman i bëri thirrje udhëheqësve dhe institucioneve në Bosnje-Hercegovinë që të tejkalojnë ndasitë e së shkuarës.
XS
SM
MD
LG