Ndërlidhjet

Irani zhvillon dy raketa të rejaMinistri i Mbrojtjes i Iranit Ahmad Vahidi sot mori pjesë në hapjen e linjës prodhuese të dy raketave të reja.

Dy uzinat e reja do të prodhojnë raketa kundër helikopterëve Qaem dhe raketa tokë-tokë Toofan.

Njoftimi për linjat e reja prodhuese u bë nga mediat shtetërore disa ditë pasi Irani testoi një raketë, e cila mbart satelitin në hapësirë.
XS
SM
MD
LG