Ndërlidhjet

Shkup: Protestë kundër planit për qytetin


Disa qindra qytetarë janë mbledhur sot në Shkup për të protestuar kundër planit të Qeverisë për pamjen e re të qendrës së kryeqytetit.

Projekti është kundërshtuar nga lideri i Lidhjes Socialdemokrate në opozitë, Branko Cërvenkovski, i cili i bëri thirrje Qeverisë që të shpallë referendum.

Kundër projektit janë deklaruar edhe partitë shqiptare dhe disa organizata joqeveritare.
XS
SM
MD
LG