Ndërlidhjet

Hollbruk: SHBA-të nuk po bisedojnë me talibanëtShtetet e Bashkuara nuk janë të përfshira drejtpërdrejtë në bisedimet me kryengritësit talibanë, the Riçard Hollbruk, i dërguari i Uashingtonit për Afganistanin dhe Pakistanin.

Hollbruk theksoi se bisedimet me talibanët duhet të zhvillohen në të njëjtën kohë që forcat shumëkombëshe dhe ato afgane shënojnë suksese ushtarake në terren.

Komentet e Hollbrukut u bënë gjatë konferencës së sigurisë në Mynih të Gjermanisë.
XS
SM
MD
LG