Ndërlidhjet

Klinton mbron politikën e jashtme amerikaneSekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, ka mbrojtur angazhimin e politikës së jashtme amerikane. Gjatë 2010, tha ajo, do të shihen frytet e angazhimit.

Klinton tha se administrata Obama ka punuar fuqishëm për të përmirësuar marrëdhëniet me Rusinë dhe për të dialoguar me Kinën.
XS
SM
MD
LG