Ndërlidhjet

Dënohet me burg politikani reformistDrejtësia iraniane ka dënuar me gjashtë vjetë burgim ish zv/ministrin e jashtëm të Iranit, Mohsen Aminzadeh.

Politikani reformist akuzohet për pjesëmarrje në grumbullime të paligjshme, komplote për të penguar forcat iraniane të sigurisë dhe propagandë kundër qeverisë.
XS
SM
MD
LG