Ndërlidhjet

Jemen: Al Kaida bën thirrje për luftëDege e Al Kaidës në Jemen i ka bërë thirrje myslimanëve dhe arabëve në të gjithë gadishullin arabik të përfshihen në “luftën e shenjtë”.

Thirrja e rrjetit terrorist u bë përmes një regjistrimi të vendosur në internet nga Saed al Sheri. Ky i fundit ka qenë i burgosur në Guantanamo.
XS
SM
MD
LG