Ndërlidhjet

Kjev: Janukoviç siguron fitorenKryeministrja e Ukrainës, Julia Timoshenko, nuk mund të fitojë ndaj rivalit të saj Viktor Janukoviç, kur kanë mbetur pa u numëruar vetëm 1.58% e votave. Lajmi u bë i ditur nga Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve.

Në zgjedhjet presidenciale të mbajtura dje në Ukrainë Janukoviç kryeson me 2.79% të votave.

Janukoviçi ka falenderuar mbështetësit dhe i ka bërë thirrje Timoshenkos të pranojë fitoren.
XS
SM
MD
LG